Bezplodnosc i co dalej

Niepłodność u ludzi dana jest przede każdym małą ruchliwością plemników, niską jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest produktem niskiej jakości nasienia, czyli zmniejszoną ilością plemników (mniej niż 20 mln w 1 ml) czyli ich zmniejszoną ruchliwością.

Pomysł na obecne mają m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste mienie z sauny, ciasna i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność spowodowana jest poprzez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w sukcesu przebytej infekcji czy urazu. Powoduje to bowiem czasem brakiem w nasieniu dojrzałych plemników, a czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na funkcje rozrodcze wpływać mogą również choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym etapem w działaniu męskiej niepłodności jest zmiana sposobu życia. Pomoże na pewno aktywność ruchowa i rezygnacja z używek np. alkoholu. Na grupa nasienia pozytywnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, można w efekty i warzywa i wysyłanie do organizmu witaminy A i C. Jeśli niepłodność jest kluczem zaburzeń hormonalnych pacjentowi zalecane są hormony. Niedrożność nasieniowodów likwiduje się w wybranych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyBezpłodność może mieć jeszcze podłoże genetyczne. Warto wziąć zatem pod uwagę często w sukcesie, gdy u partnerki trafiło do kilku poronień z poziomu. Często obniżenie płodności powstaje z nieprawidłowości w chromosomach. Rzadziej stanowi zatem kategoria genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności że być również przebycie świnki. Ta dolegliwość wieku dziecięcego u małych chłopców może żyć znacznie groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po osiągnięciu dojrzałości płciowej, może wystąpić zapalny obrzęk jąder, które sprawiać może niepłodność. Równie groźne są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia stworzone przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto dodać więcej o Systemie Kallmana. Istnieje ostatnie zaburzenie genetyczne, które charakteryzuje się brakiem lub zanikiem powonienia, i czasem i opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U mężczyzn dotkniętych tym zaburzeniem są dużo małe jądra, prącie i zły poziom testosteronu. Wskazywania na leczenia maja pacjenci z rozmiarem jąder powyżej 2,5cm.