Badanie plodnosci u mezczyzn lodz

Badanie płodności u mężczyzn polega przede ludziom na pytaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest fundamentalnym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które pochodzą z jaj i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem pytania są więc plemniki.

Kiedy powinno skończyć się badanie?Badanie to powinno się zrobić w momencie, gdy po okresie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez sensu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je spełnić i po nowego sposobie obrazach w okolicy krocza i po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed przystąpieniem do poszukiwania muszą zostać wykonane pewne standardy. Negatywnie na skutek mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi czas abstynencji płciowej (próbka powinna stać wzięta w momencie 2-7 dni od stosunku), przebyte choroby (często te, którym prowadziła podwyższona temperatura), a też nadużywanie alkoholu. Próbka do badania powinna i zostać przekazana w stosowni sposób.Badanie nasienia liczy na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich aktywność i ruchliwość). Dodatkowo znajduje się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem proponowane są jeszcze inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW ocenie niepłodności u ludzi stosuje się także nowego typu badania hormonalne. Sprawdza się m.in. poziom wolnego i wszelkiego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności mogą istnieć także wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Sprawdza się wówczas pytania na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Jest to tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Określa ono twórz skupiania się przeciwciał z plemnikiem. Musi stanowić ich tak znacznie mocno, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności często są i nowego typu infekcje. W finale ich wykluczenia robione są badania mikrobiologiczne.